Ambitsioonide ajastu nõuab pidevalt uusi oskusi ja teadmisi. Audioraamatud ja podcast’id pakuvad selleks järjest paremaid võimalusi.

Podcast’ide populaarsuse tõus võttis tükk aega. Küll on aga see laine jõudnud massidesse. Eestis on tekkindu palju uusi podcast’e. Tegemist internetis on audio teise lainega. 1995 lõi Mark Cuban koos Todd Wagneri ja Chris Jaebiga podcast.com lehe, mis hakkas üle kandma internetis raadiot. Ettevõtte, mis kasvas dot com boom’i ajal niivõrd suureks, et selle ostis Yahoo 5.7 miljardi USA dollari eest. Tänaseks küll enam bodcast.com ei eksisteeri.

Avaldatakse ka arvamust, et podcast’id võivad saada sama suureks kui televisioon. See on aga kindlasti pikk tee. Kindlasti aga saab tähelepanu hoidmiseks video puudumine olema probleemiks.

Hiinas on populaarsed toostivõtmised ja nende juurde kuuluvad ka erinevad jututeemad. Jututeemadeks tuleb aga palju lugeda. See mille jaoks aega ei jää või õppida ei saa, saab aga sisse tellida. Hiina koduelektroonika magnaat Zhang Dazhong palkas endale kolmeliikmelise “lugemispersonali”, et need esitaksid talle kokkuvõtteid raamatutest, mille lugemiseks tal enda aega ei leidunud.

Populaarseks on lisaks podcast’idele saanud ka audioraamatud ja nende erinevad versioonid. Käed on kinni või sa ei saa lugeda? Kuulata saad ikka! Popularne äpp Blinkist laseb audio kujul kuulata 3000+ raamatu lühikokkuvõtteid võtmemõtetega. Kas ja kaugele tehnoloogia läheb raamatute osakaalu võtmisel? Rakse veel hinnata aga kindlasti on podcast’id ja audioraamatud võitnud välja oma koha päikese all.