Loomemajandus defineerib end järgnevalt: on majandusega seotud valdkond, mis jaotub individuaalsele ning kollektiivsele loovusele, oskustele ning andele, hõlmates enda alla loovisikute loovuse, uute ideede realiseerimise ning protsesside koostamise. 

Kui defineerida seda loovisiksuse poolt, võib definitsioon veidi erineda. Kunsti ning loovtööga tegelev isik paneb loovmajanduse väärtuse veelgi kõrgemale kui seda teeb sotsiaal-ning ühiskond. Loovmajandus hõlmab enda alla vaimusünnitused, mille loomise eesmärk on muuta maailma ning sihtida uute projektsioonide teket. Kultuur valdab seda kõike ning selle kordaloojad on kunsti-inimesed.

Loovmajandus on elavnenud viimase 10 aasta jooksul hüppeliselt ning tänu lääne kultuuri mõjutustele on kunst haakunud end pilkupüüdva ning erilisema loomingu haardesse. Värvid on erksamad, tehnikad raskemad ning keerukamad. 2005. aastal viidi Eestis läbi esimene loomemajanduse kaardistamine, mille raames püüti sõnastada ka loomemajanduse definitsioon ja määratleda selle alla kuuluvad valdkonnad. Ametlikult kuuluvad selle alla nüüdseks:

 1. Arhitektuur
 2. Muusika
 3. Kirjandus
 4. Visuaalmeedia
 5. Kirjastamine
 6. Kultuuripärand
 7. Reklaam
 8. Disain

Kõik mis on eelnenud 2021.aastale on hüppeliselt elavdanud Eesti loomemajandus ning maailma skaalal ka eestlasi rohkem kaardile tõstnud. Ka mujal maailmas on toimumas äärmiselt elevust tekitavaid sündmusi ning turule ootavad toomist paljud kirjandusega seotud pärlid ning muusikud valmistavad samuti oma uute albumite avaldamist. Meelelahutus ning online kasiino valdaja nutz.ee pakub eriti ägedaid pakkumisi just uuel aastal. Mida on oodata uuelt aastalt? Kõik põnev on vaid sammukese kaugusel.

 1. Kirjandus

Sellised välismaised kirjanikud nagu Lucy Foley, Rebecca Serla Viola Davis on Marie Claire 2022.aasta uute väljaannete peamised nimed, mis figureerivad austatud kirjanike nimistus juba pea 10 aastat. Niipea kui nende kirjanike kodukirjastused raamatud müüki paiskavad, jagelevad juba Eesti tõlkijad ning üritavad saada tõlkeõigusi nende uute teoste heaks. Eesti kirjanikud on 2022.aastal pigem keskendunud isikulugude kirjastamisele ning portreelood on müügilettidele kaunilt oodatud.

 1. Muusika

Pandeemia puhkedes taandusid kontserdid ning vähenes Eesti muusikute sissetulek pea täieliku miinimumini. Kuid kui muusikud taandusid stuudiotesse, siis paljandus sellest ka kohe uus trend. Muusika loomise ajal haarati igast sarvest ning kaasati juurde ka produtsente ka mujalt maailmast. Koostöö abil koostasid artistid omale uue portfoolio kuvandi, kus šnitti võeti uute muusikute abist ning ka stuudio omanikud alustasid pigem suuremate investeeringutega uue muusika hüvanguks. Alates 2022.aasta algusest kannab Tallinn ka UNESCO muusikalinna tiitlit, sest tänu ajalooga seotud asjaoludele on sadade aastate jooksul suudetud teha ajalugu. 

 1. Reklaam

2022.aasta toob publikule lähemale pigem vabakutseliste disainerite töö kui suurte marketing firmade esitlused. Kuna kaubandus on suurelt jaolt kolinud ümber veebi, siis haaratakse enim koostöö korras juurde vabakutselisi ideedeloojaid, sest läbipõlemine on töötajate seas 2021.aasta lõpuks üks suurimaid põhjuseid töölt lahkumiseks. Kuna ressursid on hõivatud või puudu, rakendub vabakutseliste turg suurema jõuga. 

 1. Meelelahutustarkvara

Rakenduste loomine ning nende müümine ei ole eestlaste jaoks olnud enam raske Skype projektis osalemisest saadik. Kuna vanad varad (ehk spetsialistid) naasevad nüüdseks kodumaale, haaratakse koheselt ka nemad uute projektide loomisesse, sest varasemad kogemused ning pikk eelnev töö samas sektoris paneb vanad varad kõrgemale ja enim hinnatud töötajaskonna tasandile. 

Uus aasta toob turule loomemajanduse uued harud ning tavatud tavad, mille eesmärk on raputada veidi elajaskonda ning värviga rikastada pandeemiast vappunud ühiskonda. Värvikad uudised ning loomemajandusega seotud harud võimenduvad enim suveks, kui uute filmitööstuse ning muusika pool toob kuulajate ja nägijate parima oma ala loojatelt.